Duyarlıyız

Sürdürülebilirlik Hedeflerimiz

Daha iyi bir dünya için çalışıyoruz

Daha İyi Bir Dünya

Albeni Cam markası olarak, ana kalem malzememiz cam başta olmak üzere üretim sürecinde fabrikamızın kapısından giren her maddeyi en verimli şekilde kullanarak israfı önleme felsefesi ile işleriz. Albeni Cam’da şeffaf cam üretimi sırasında oluşan atıkların kapsamlı bir şekilde geri dönüştürülmesini ve böylece hem değerli doğal kaynakların hem de enerjinin korunmasını içerir. Olağanüstü bir malzeme olan cam, birden fazla geri dönüşüm döngüsü yoluyla kalitesini korur ve bu da çevresel sorumluluğa olan bağlılığımızın bir örneğidir. Sadece şeffaf cam boyutunda değil işleme, boyama ve şekillendirme gibi süreçlerde israfı minimuma indirme felsefesi ile çalışmaktayız.


Fabrikamızda kullanılan her tür kağıt malzeme (etiket, kağıt, karton kutu, kağıt ambalaj) kağıt atığı bölümümüzde toplanmakta ve periyodik olarak geri dönüşüme kazandırılmaktadır. Hatta bu süreçte elde ettiğimiz cüzi nakit miktarlar aylık olarak tatlı, dondurma gibi küçük motivasyonlar ile çalışma arkadaşlarımızla yeniden paylaşılır. Geri dönüşümün tüm manevi katkısının yanında motivasyon yaratacak aksiyonlar her zaman eylem planlarımızın vazgeçilmezidir.


Ürünlerimizde kullandığımız değerli madenler içeren tüm boyalarımız yine benzer bakış açısı ile geri dönüştürülerek ileri dönüşüme katkı sağlar.


Albeni Cam sınırları içerisinde, üretim süreçlerimiz boyunca suyun yeniden kullanımını optimize eden, son teknolojiye sahip kendi su arıtma tesisimizi sürdürüyoruz. Ayrıca tesislerimizde enerji tasarruflu aydınlatma, karbon nötr fırınlar ve bölgesel ısıtma kullanımını kapsayan enerji verimliliği stratejilerini özenle uyguluyoruz. Yenilikçi çözümler arayışımızdan taviz vermiyoruz.